Loading...

Par mums

Home / Par mums

AAGENOSTA” ir apsargāta kuteru un motorjahtu osta Rīgas centrā, Daugavas kreisajā krastā, Āgenskalna līcī ar 100 motorjahtām paredzētām tauvošanās vietām, nodrošinot stāvvietas vasaras un ziemas periodā. Osta atrodas Rīgā, Balasta dambī 1, ir atvērta visiem interesentiem un apmeklētājiem visu cauru gadu.

“AAGENOSTA” 2020.gadā

Āgenskalna līcis atrodas Daugavas kreisajā krastā starp bijušo Klīversalu un Ķīpsalas augšgalu. Līča dienvidu galā ietek Mārupīte. Rietumos savienots ar Zundu (Daugavas atteka apkārt Ķīpsalai, senāk saukta arī par Mazo Daugavu). Gar līča krastiem iet Trijādības iela, Raņķa dambis un Balasta dambis.  Netālu no Āgenskalna līča atrodas Latvijas Jūras administrācija.

“AAGENOSTA” 1978.gadā

1852. gadā Rīgā atklāja tvaikonīšu satiksmi pāri Daugavai. Āgenskalna tvaikoņu piestātne kļuva par vienu no nozīmīgākajām pilsētā. 19. gadsimta 60. gados. Klīversalā izvietoja Jelgavas dzelzceļa līnijas gala staciju, šeit sāka attīstīties rūpniecība. 1904. gadā sāka līča padziļināšanu un izbūvi, pārbūvēja Raņķa dambi. Kopš 20. gadsimta sākuma līcis pārsvarā tiek dēvēts par Āgenskalna līci. Padomju laikā un līdz 1998. gadam Āgenskalna līcī atradās Rīgas Eksperimentālās kuģu mehāniskās rūpnīcas remontdarbnīcas.

“AAGENOSTA” 20. gadsimta sākumā